Obserwacja – najpotężniejsze narzędzie w rękach każdego nauczyciela
search
 • Obserwacja – najpotężniejsze narzędzie w rękach każdego nauczyciela

Obserwacja – najpotężniejsze narzędzie w rękach każdego nauczyciela

99,00 zł

Czy wiesz, że każdy z nas ma niezwykłą moc? Każdy z nas potrafi obserwować, analizować i wyciągać wnioski.
W każdym razie mamy to w swoim potencjale, ale czy korzystamy z tej naszej SUPERMOCY  na 100%?
Wyobraź sobie, że potrafisz dostosować rodzaj zadań, tempo swojej pracy, otoczenie, do potrzeb dziecka (każdego dziecka w grupie). Brzmi świetnie, prawda? Zaraz powiesz, że nie masz do tego warunków, możliwości, że za duża grupa, że nie masz odpowiedniego zaplecza, wreszcie, że masz w grupie dzieci, które rozwalają całą Twoją pracę.

Możesz zacząć to zmieniać, używając swojego najważniejszego narzędzia – obserwacji. Jeżeli tylko chcesz, to szkolenie jest dla Ciebie 😊

Szkolenie online w formie nagrań.
Ilość

Zapraszam nauczycieli, edukatorów domowych, terapeutów, rodziców i studentów – każdego, kto chce zacząć wykorzystywać swój naturalny potencjał obserwacji. 

CELE SZKOLENIA:

 • dowiesz się, w jaki sposób obserwujesz w sposób naturalny (to będzie Twój punkt wyjścia),
 • poznasz schemat obserwacji,
 • będziesz ćwiczyć, doświadczać, próbować (po to, żeby zapisać nowe informacje w pamięci mięśniowej,
 • poznasz siebie,
 • odkryjesz, że każdy gest ma swoje znaczenie.

EFEKTY SZKOLENIA:

 • poznasz lepiej siebie i sposób w jaki odczytujesz otoczenie i ludzi dookoła,
 • będziesz stosować schemat obserwacji na co dzień,
 • zyskasz zupełnie nową wiedzę o dzieciach, z którymi pracujesz,
 • wesprzesz dzieci w samodzielnym wykorzystywaniu ich potencjału,
 • będziesz dostosowywać materiały, ćwiczenia i zadania do rzeczywistych potrzeb dzieci,
 • Twoja praca i efekty uzyskane przez dzieci, zyskają kompletnie nową jakość.

.
..
OFERUJEMY
.

 • Głębsze poznanie siebie i dzieci
  Szkolenie pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie jako nauczyciela oraz odkryć nowe, często zaskakujące aspekty osobowości i potrzeb dzieci, z którymi pracujesz. To wiedza, która pozwoli Ci na budowanie jeszcze silniejszej i bardziej efektywnej relacji z uczniami.

 • Podniesienie jakości edukacji i wsparcia rozwoju dzieci
  Dzięki zdobytym umiejętnościom obserwacji, będziesz w stanie dostosować materiały edukacyjne, ćwiczenia i zadania do rzeczywistych potrzeb dzieci. Twoja praca zyska nową jakość, a efekty uzyskane przez dzieci będą bardziej widoczne i trwałe.

 • Codzienne stosowanie schematu obserwacji
  Nauczysz się, jak wpleść schemat obserwacji w codzienną praktykę nauczycielską. Stosowanie tego narzędzia na co dzień umożliwi Ci dokładniejsze zrozumienie i reagowanie na potrzeby Twoich uczniów.

 • Profesjonalne pomoce Montessori 
  Uzyskasz możliwość zakupu materiałów Montessori znanych firm z rabatem: Topic Montessori, Kuiki, Bumke, Mundo Masa Map Montessori, Stuk i Puk.

 • Dostęp do prywatnej grupy 
  Możesz zapisać się do grupy na Facebooku dla wszystkich absolwentów kursów i szkoleń CUD Montessori, gdzie będziesz wymieniać się doświadczeniami, inspiracjami, a także skorzystasz z darmowych materiałów do pobrania.

PROGRAM SZKOLENIA:


1. Cechy dobrej obserwacji

Poznasz naturalne techniki obserwacji, które staną się Twoim punktem wyjścia do lepszego zrozumienia dzieci i ich zachowań. To umiejętność kluczowa dla każdego nauczyciela, umożliwiająca skuteczniejsze reagowanie na indywidualne potrzeby uczniów.

2. Poznanie schematu obserwacji
Otrzymasz sprawdzony schemat obserwacji, który można zastosować w każdym środowisku edukacyjnym. To narzędzie pozwoli Ci na dokładniejszą analizę i lepsze zrozumienie zachowań dzieci, co przekłada się na efektywniejsze wsparcie ich rozwoju.

3. Ćwiczenia praktyczne dla utrwalenia wiedzy
Przez serię ćwiczeń i doświadczeń zyskasz umiejętność praktycznego stosowania obserwacji, co zapewni trwałe zakorzenienie nowych informacji i technik w Twoim podejściu pedagogicznym.

4. Ocena w obserwacji

    
    
    
SZKOLENIE PROWADZI:

Ewa Nikołajew-Wieczorowska

Pedagogika Montessori zachwyca mnie nieustająco już ponad 30 lat.

Jestem nauczycielką, terapeutką metody Montessori.

Prowadzę kursy, studia podyplomowe i szkolenia z zakresu pedagogiki Marii Montessori oraz samorozwoju nauczyciela Montessori.

Uwielbiam pomagać w metamorfozach montessoriańskich placówek i chętnie łączę je ze szkoleniem dla całej kadry żłobka, przedszkola lub szkoły.

SZKOLENIE JEST IDEALNE DLA

Rodziców i opiekunów, którzy praktykują nauczanie domowe
i chcą lepiej zrozumieć swoje dzieci i dostosować metody edukacyjne do ich indywidualnych potrzeb i stylów uczenia się.

Rodziców zainteresowanych głębszym zrozumieniem zachowań i potrzeb swoich dzieci, co pomoże w budowaniu lepszych relacji i wspieraniu ich rozwoju. 

Osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pedagogiką Montessori. Znajdą one w szkoleniu podstawy i inspiracje do dalszego rozwoju w tej metodzie.

Nauczycieli stosujących metodę Montessori, którzy pragną wzbogacić swoje umiejętności obserwacyjne, aby lepiej rozumieć i wspierać swoich uczniów.

Terapeutów
pracujących z dziećmi, którzy chcą zintegrować techniki obserwacji z terapeutycznymi metodami pracy, co pozwoli na holistyczne podejście do rozwoju dziecka.

Studentów pedagogiki, psychologii czy terapii, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obserwacji jako narzędzia edukacyjnego i rozwojowego.

Dla tych, którzy już pracują w systemie Montessori, ale chcą doskonalić swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę, szczególnie w zakresie efektywnej obserwacji i interpretacji zachowań dzieci.

W cenie szkolenia otrzymasz:

 • Dostęp do nagrań dwóch webinarów
  Dostaniesz 60. dniowy dostęp do nagrania szkolenia. Możesz je obejrzeć nielimitowaną ilość razy w dogodnym dla Ciebie czasie.
 • Materiały rozwojowe w formie PDF
  Obserwacja - fragment wykładu Marii Montessori.
  Instrukcja prowadzenia obserwacji dziecka.
.
Koszt:

99 zł - szkolenie online w formie nagrań

Dodatkowo otrzymasz od nas imienny dyplom.


.

OPINIE O CUDzie Montessori